Cildi Beyazlatan İçerikler ve Kore Cilt Bakım Ürünleri

Bir önceki yazımızda cildimizin neden beyazlayamadığından, neyin engel olduğundan bahsetmiştik. Onu da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda ise bahsedeceğimiz konular;

  • Cildi beyazlatan içerikler nelerdir?
  • Cildi beyazlatan Kore kozmetik ve cilt bakım ürünleri
  • Cildi beyazlatan maskeler
  • En etkili cilt beyazlatma ürünleri ve kullanımları
Arbutin cilt beyazlatıcı içerik kore kozmetik ve cilt bakım ürünleri Türkiye satış k-beauty

Bknz; Cilt tonu beyazlatan içeriklerden Arbutin!

Arbutin ciltte melanin oluşumunu engelleyen, böylece cilt tonunu doğal bir şekilde açarak aydınlatan, doğal olarak da elde edilebilen bir içerik.

Mesela It’s Skin Power 10 Formula serisinden WH effector cilt tonunu beyazlatmak için geliştirilmiş. İçeriğindeki arbutin melanin oluşumunu engelleyerek cilt tonunu beyazlatıyor. Bunun yanında papatya ve meyankökü ekstresi gibi besleyici içerikler de barındırıyor.

It's skin power10 formula wh effector cilt beyazlatıcı serum. Kore kozmetik ve cilt bakım ürünleri türkiye k-beauty

Yalnızca bu ampulü (serum da diyebiliriz) kullanırken dikkat etmemiz gereken iki durum var;

  • Düzenli bir şekilde sabah akşam kullanmak.
  • Bu süreçte güneş korumasına maksimum dikkat etmek

Bir diğer cilt beyazlatma özelliği olan içerik pirinç!

Asya’da yüzyıllardır kullanıldığını hatta pirinç tarlalarında çalışanların serinlemek için yüzlerini pirinç suyuyla yıkadıkları için ciltlerinin beyaz olduğunu biliyor muydunuz?

Pirinci en yoğun şekilde cildinizde kullanabileceğiniz ürünlerden bir tanesi Cosrx’in bu %65 pirinç özleri içeren gece maskesi! Haftada 2-3 gün gece maskesi olarak kullanıp sabaha hem neme doymuş, hem de daha aydınlık, ışıltılı bir ciltle uyanabilirsiniz.

Eğer cildinizi düzenli kullanımda beyazlatacak bir nemlendirici arayışındaysanız, kıvamı sabah / akşam kullanıma uygun yoğunlaştırılmış jel formunda, hem pirinç özleri ile besleyecek, hem de ışıltı katacak bir nemlendirici olarak rutininize ekleyebilirsiniz.

Boyutu 60ml ama jel formundaki ürünlerin avantajı az miktarda çok kolay tüm cilde yayılabilmeleri. Bu yüzden uzun süre ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Pirinç özlü bir günlük temizleyiciye ihtiyacınız varsa Skinfood ‘un mikro ince partiküldeki pirinç içeren bu Rice Brightening Cleansing Foam temizleme köpüğünü tercih edebilirsiniz.

Skinfood Rice brightening cleansing foam beyazlatıcı temizleme köpüğü. Kore kozmetik ve cilt bakım ürünleri Türkiye k-beauty

B vitamini açısından zengin, cildi aydınlık ve parlak bırakan pirinç kepeği suyu sayesinde cilt tonunu açarak beyazlık sağlıyor. Renk tonu eşitsizliği, kararma, matlaşma gibi durumlarda da tercih edebilirsiniz.

Skinfood’dan bahsetmişken Rice Mask’den bahsetmemek olmaz. Yine gücünü pirinç özlerinden alan haftalık kullanıma uygun, cildi ölü derilerden ve kirlerden arındırırken aynı zamanda beyazlatan, renk eşitliği sağlayan yumuşacık yapıda bir maske!

Skinfood rice mask wash off beyazlatıcı  pirinç maskesi Kore kozmetik ve cilt bakım ürünleri Türkiye k-beauty

İçeriğindeki pirinç taneleri cildi nazikçe eksfoliye ediyor, ölü deriden, kirden ve fazla sebumdan arındırıyor. Kararan, yada renk eşitsizliği olan cilt tonunu aydınlatarak eşitliyor. Bunun yanı sıra cildin pH değerini dengeliyor ve dolayısıyla sivilce, siyah nokta, pütürlenme, yağlanma, pullanma gibi cilt problemlerinin önüne geçiyor!

Her şeyden önce bilmemiz gerekenlerden bir tanesi kullanmaya başladığımız ürünleri düzenli ve istikrarlı kullanmak. Ve bilmeniz gereken çok önemli bir şey var ki bunu da bir blog yazımızda anlatmıştık;

Bir Cevap Yazın