Skinfood’un Gerçek Yüzü! Neden İflas Etti?!

Skinfood 1957’de yani 60 küsür yıl önce kurulan, meyve, sebze gibi gıdalardan kozmetik ürünleri geliştiren ilk cilt bakım markası. Mottoları;

‘Ne Yersen Osun.’
Sağlıklı bir cilt besinlerden başlar.

Skınfood

Skinfood’a göre kaliteli yiyecekler herkesin yaşamının bir parçası olmalı. Besleyici gıdaların sağlıklı ve güzel bir cilt için besleyici bir güzelliğe yol açtığını düşünüyorlar. Bu yüzden besin değeri yüksek bir çok gıdayı ana içerik olarak kullanıyorlar.

Bu çeşitli gıdalar için ülkenin dört bir yanındaki çiftçilerle yakından ilgilenerek birlikte çalışıyorlar. Ürünlerin organik olması, yetiştirilme biçimleri onlar için önemli, bu yüzden sürekli bir arayış içindeler.

Sadece Güney Kore’den değil dünyanın bir çok yerinden en kaliteli besinleri araştırıp ürünlerinde kullanıyorlar. Mesela Brezilya’dan esmer şeker, Fransa’dan üzüm gibi. Taze domates, marul, salatalık gibi besinler ise organik olarak yetiştiriliyor.

“Besleyici ve sağlıklı yiyecekler cildi güzel bir şekilde parlak tutma gücüne sahipler.”

Skınfood

1957’deki kuruluşundan ve kozmetik sektöründe bu kadar yenilikçi olmasının ardından hem ülke genelinden hemde dünya genelinde hızla büyüdü. Bu kadar büyümesinin nedeni elbetteki bu değerli besinleri cilt için en uygun olacak şekilde formüle edebilmeleri ve dolayısıyla ürünlerin verdiği vaatleri yenine getirebilmesi.

“SKINFOOD felsefesine göre, işleri doğru şekilde yapmaya kararlıyız,
biraz daha uzun sürse bile. Kısa ömürlü sonuçlara değil, zamansız güzelliğe odaklanıyoruz.”

skınfood

Her şey iyi hoş, ürünler başarılı, Kore’den BestSeller, çok büyük isimleri tanıtımlarında görüyoruz. Dünya genelinde 900’den fazla mağazası var(dı).

Peki Skinfood Neden İflas Etti? Yada Skinfood İflas Etti Mi?

Şirket 2016’dan bu yana beklediği satış rakamlarını yakalayamamış. Bunda sektördeki rekabetin büyük payı var. 2017 yılında bir önceki yıla göre satış rakamları %25 düşmüş. Borçlarını ödeyemeyen Skinfood iflas noktasına gelerek borçlarına yapılandırma için mahkemeye başvuruyor. Bu sırada hem Kore’de hemde dünya genelinde bir çok mağazası kapatılıyor. Ürünlerin üretimi duruyor. Birçok ürün Skinfood stoklarında tükeniyor.

Marka farklı yollar arayışında olduğunu belirtse 16 Ekim’den beri olumlu yada olumsuz herhangi bir haber çıkmadı. Tükenen ürün stokları tekrar güncellenemiyor. Bu da Skinfood’un sonunun geldiğini düşündürtüyor. Bunu elbette istemeyiz. Her ne kadar Kore Kozmetiğinde birbirinden etkili, yenilikçi ürünler olsa da Skinfood’un yeri doldurulamayacak ürünleri var.

Sizler için çok geç olmadan Skinfood’dan Deneyebileceğiniz 5 efsanevi üründen bahsettik! Hemen buraya tıklayarak okuyabilirsiniz;Güncelleme: 16 Nisan 2019’da Skinfood Yuja Water serisinin yenilenmiş versiyonunu satışa sunarak tekrar piyasaya döndüğünü duyurdu! Neyse ki aramızdan ayrılmıyor! 😍

Bir Cevap Yazın