Skinfood’dan Denemeniz Gereken 5 Ürün!

Daha önce Skinfood’un Gerçek Yüzü adlı blog yazımızda size Skinfood’un iflasından ve ürünlerin üretimin durduğundan bahsetmiştik. Umarız Skinfood tekrar olması gerektiği konumuna geri döner ve ürünleri tekrar üretime geçer. Ancak şuan için bir kesinlik yok.

Bizde sizin için bu ürünler stoklarda tükenmeden önce denemeniz gereken 5 ürünü sıraladık. Bu ürünler Skinfood’un en çok satan ve ayrıca Kore’de de çok satanlar listesine girerek birçok güzellik ödülü almış ürünler! Skinfood’un en iyi ürünleri de denebilir :))

1- Skinfood Black Sugar Mask Wash Off

Skinfood Türkiye Black Sugar Wash Off Mask
Skinfood Black Sugar Mask Wash Off

“Peeling mi? Maske mi?” diyenler için her ikisi de! Skinfood bu peeling maskesinde içeriğinde oldukça fazla mineral ve vitamin bulunan esmer şekeri kullanmış. Ve ürünün şöyle bir inceliği var. Eğer cildiniz hassassa yada tanecikli peelingler cildinizi çiziyorsa bu maskeyi su veya tonik ile karıştırarak peeling taneciklerini inceltebiliyorsunuz. Yani maskeyi cildiniz için uygun hale getirebiliyorsunuz.

Bu maske cildi hafifçe fırçalıyor ve o ölü, lekeli deriyi tamamen arındırıyor. Yeni, temiz deri oluşumunu desteklerken aynı zamanda cildi çok güzel besliyor. Kuru ciltler peeling kullanınca gelende ciltte gerginlik ve kuruluktan kaşıntı olur. Bu peeling de böyle bir sorun oluşmuyor çünkü aynı zamanda cildi nemlendiriyor!

Sivilce ve güneş lekesi, siyah nokta problemi yaşayanlara her zaman önerdiğimiz bir esmer şeker maskesi. Haftada 2 kere kullanımda kısa sürede cildinizdeki değişikliklere sevinecek, o an Skinfood’un iflas haberini hatırlayıp biraz da üzüleceksiniz.

2- Skinfood Salmon Dark Circle Concealer Cream

Skinfood Salmpn Dark Circle Concealer Cream Kapatıcı Türkiye Kore Kozmetik ve Cilt Bakım Ürünleri K-Beauty
Skinfood Salmon Dark Circle Concealer Cream

Kararan, koyu halkalar oluşan göz çevremizi bi yandan tedavi etmeye çalışalım, bir yandan makyaj yaparken kamufle etmek için kapatıcı kullanalım. Kapatıcılar göz çevresini iyice kurutsun. Göz çevresindeki deriyi inceltsin, zarar versin. Sonra yine göz çevresindeki bu hasarı onarmaya çalışalım. Tam bir kısır döngü!

Skinfood bu soruna bir çözüm niteliğinde bir ürün sunuyor bize. İçerisinde Omega 3 bakımından zengin olan somon balığı yağı bulunuyor. Göz çevrenizi bir yandan nemlendirirken bir yandan da koyu halkalarla savaşıyor.

Hafif turuncumsu bir rengi var. Bu da en koyu göz çevresi morluklarını, kararmalarını bile çok iyi kapatmasını sağlıyor. Rengi ise cilt ile tamamen bütünleşerek doğal bir görünüm sağlıyor.

10gr’lık bir ürün ancak her gün kullanan biriyseniz size garanti 1 yıl verebilirim. O da minimum! Eminim 1 yıldan daha fazla kullanacaksınızdır.

3- Skinfood Royal Honey Propolis Enrich Essence

Skinfood Royal Honey Propolis Enrich Essence Skinfod Türkiye Kore Kozmetik ve Cilt Bakım Ürünleri Propolis Esansı
Skinfood Royal Honey Propolis Enrich Essence

Bu esansın öncelikle size aldığı ödüllerden bahsedeyim;

  • 2017 Powder Room En İyi Cilt Bakım Ürünü
  • 2017 Glowpick En İyi Cilt Bakım Ürünü
  • 2018 Powder Room En İyi Cilt Bakım Ürünü
  • 2018 Single Magazines En İyi İçerik Ödülü

Bunlar sadece aldığı ödüllerin önemli olanlarından birkaçı! Ürün için nereden anlatmaya başlayacağımı düşünüyorum. Ama sanırım nasıl anlatırsam anlatayım ürünü kullanmadan cildinizde olacak değişiklikleri, o bakım deneyimini hissettirmemiz mümkün değil!

İçeriğinde %63 propolis özü ve %10 arı sütü özü ve %10 siyah bal özü içeriyor. Cildi inanılmaz güzel besliyor. Gözeneklerde dahil genel olarak cildi sıkılaştırıyor. Korelilerde gördüğümüz o net ve gergin cilt dokusunu oluşturmakta üstüne yok!

Cildinizde daha tok, ışıltılı, sağlıklı bir görünüm istiyorsanız bu ürüne bir şans verin. Aldığı ücreti sonuna kadar hak eden başka bir ürün daha deneyimlemedim henüz.

Cildinizde sivilcelerden kalan lekeler, renk eşitsizliği, tahriş, ciltte pütürlük varsa propolis ve bal özlerinin cildinizi onarmasına ve sağlıklı hale getirmesine izin verin!

4- Skinfood Peach Jelly Soothing Gel 90%

Skinfood Peacj Jelly Soothing Gel 90% Skinfood Türkiye Şeftali Jeli Kore Kozmetik ve Cilt Bakım Ürünleri K-Beauty
Skinfood Peach Jelly Soothing Gel 90%

Bu Kore kozmetik markalarındaki içerik dokularını cilt dokularına benzetmelerine bayılıyorum! Bu şeftali özlü jelde şeftali gibi pürüzsüz ve kadifemsi bir cilt dokusu elde etmek için! Sadece yüzde değil vücutta da aynı şekilde kullanılabiliyor. Nemlendirmesi gayet yeterli olsa da bir nemlendirici krem kıvamı olmadığı için aşırı kuru ciltlere yetersiz gelebilir.

Nemlendiriciler cildimde ağıtlık yapıyor, krem formları sevmiyorum gözeneklerimiz tıkıyor, ne sürsem cildime sivilce yapıyor diyenler için şeftali özlü jel tam isabet. Cilt tarafından hemen emiliyor, yapışkanlık hissi bırakmıyor.

Şeftali A ve C vitamini bakımından oldukça zengin, dolayısıyla cildi besleme ve koruma konusunda da etkili. Yaşlanma belirtilerini de azaltıyor üstelik.

Eğer aloe vera jel kullanmayı da seven biriyseniz şeftali jeline mutlaka şans verin. Buna da bayılacaksınız!

5- Skinfood Rice Mask Wash Off

Skinfood Rice Mask Wash Off Beyazlatıcı pirinç maskesi Skinfood Kore Kozmetik ve Cilt Bakım Ürünleri Türkiye
Skinfood Rice Mask Wash Off

Pirinç, pirinç suyu zaten Asya’da çok çok eski zamanlarda güzellik için kullanılan bir besin. Bunu yoğun bir maske haline getirip daha etkili formülasyona kavuşturan Skinfood, sen ne güzel bir markasın!

Ciltte beyazlatma, aydınlatma, renk tonunu eşitleme gibi etkileri olan pirinç maskesi özellikle ciltte leke problemi olanların favorisi. Hem cildi eksfoliye ederek peeling etkisi veriyor, hemde pirinç özleri ile bakım yapıyor. Hepsi yepyeni bir cilt dokusu için. Lekeler başka türlü temizlenemezdi zaten.

Sadece beyazlatmakla da kalmıyor, o matlaşmış ve canlılığını yitirmiş cilde parlaklık ve sağlıklı bir görünüm veriyor. Gözenekleri arındırmakta da oldukça başarılı. Bir çok özelliği bir arada bulunduran bu maskeyi haftada 2 kere kullanmak üzere rutininize ekleyebilir, hem peeling, hem bakım maskesini tek adımda aradan çıkartabilirsiniz!

Skinfood kapanmadan önce (ki umarım bir yolu bulunur ve kapanmaz) mutlaka denemeniz gereken 5 ikonik Skinfood ürününü sizler için listeledik. Mutlaka göz atın!

Bir Cevap Yazın