COSRX’in Gerçek Yüzü! Ürünleri Etkili mi?

Kore Kozmetik ve cilt bakımı satan sitelerde, Youtube’da, Instagramda, Bloggrlarda sıklıkla gördüğümüz Cosrx ürünlerinin popülerleşen ve görenleri hayrete düşüren önce sonrası fotoğrafları gerçek mi? Cosrx ürünleri gerçekten etkili mi? Ürünleri gerçekten işe yarıyor mu? Bu kadar abartılması bir reklam mı yoksa başarı mı? İşte tüm bu sorulara yanıt bulabileceğiniz Cosrx’in gerçek yüzü!

Cosx 17 Yıldır (2002’den beri) sivilce/akne üzerine araştırmalar ve geliştirmeler yapıyor. Ürünleri genel olarak problemli, zarar görmüş ciltlere yönelik geliştiriliyor. Her türlü cilt problemine göre geliştirdikleri farlı ürünler var ve kesinlikle düzenli kullanımda etki eden, cildi onaran ürünler. Yalnızca doğru ciltlerin doğru şekilde kullanmaları gerekiyor. Cilt problemlerine ve çözümlerine odaklandıkları için markalarının ismini Cosrx koymuşlar;

” Cosmetic + RX (Reçete) = Cosrx “

Kore’nin o renkli kozmetik dünyasına hepimiz aşinayız. Cosrx diğer markaların aksine ürün ambalaj tasarımlarını sade tutmuş. Bunun sebebi ise daha çok içeriklere ve ürünlerin etkilerine odaklanmaları.

Cosrx Markası Ürünleri

Ürün içeriklerindeyse oldukça titiz çalışıyorlar. Ürünlerin her cilt tipine uyması hedefleniyor. Çünkü cilt problemleri benzer olsa da cilt tipleri her zaman farklı. Özellikle yüksek konsantre etkili ürünler üretmeye kendilerini adamışlar.

Cosrx Markasının Ürünleri ve Gerçek Yüzü

İçerik olarak minimalleşmeye gitmişler. Gerçekten etkili olabilecek bal, hyalüronik asit, salyangoz salgısı, centella asiatica gibi etken besin maddeleri kullanıyorlar. Bunun yanı sıra gereksiz ve ciltte alerjik reaksiyona sebep olabilecek zararlı hiçbir içerik kullanmıyorlar. Gerçekten de ürün içeriklerini okuduğunuz zaman oldukça sade olduğunu görebilirsiniz.

Markanın dikkat ettiği bir diğer ince nokta ise ürünlerin tamamen Cruelty-Free olması! Hayvanlar üzerinde test yapmıyor ve hayvansal içerik kullanmıyorlar. Bazı Kore markaları Cruelty-Free olsalar bile Çin’e ihracat yaparken Çin prosedürleri zorunlu kıldığı için Çin’de satılan ürünlerde hayvanlar üzerinde test yapıyorlar. Ama Cosrx hiçbir şekilde yapmıyor. Çin’de satışı da yok.

Henüz bir mağazaları yok ama online satışlarda Amazonda, Naver’da, çeşitli kozmetik satış sitelerinde hep top listelerde görüyoruz. Online satışta çok popüler olduklarından haliyle bloggerlar arasında da baya bir popüler. Corx Acne Pimple Master Patch (sivilce kurutucu ve tedavi edici akne bandı), hassas ciltler için temizleme jeli olan Cosrx Good Morning Gel Cleanser‘ı, sivilce/akne problemi yaşayanların vazgeçilmez çözümü olan ürün Cosrx Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser‘ı sosyal medyada her yerde!

Bir çok Kore markasının aksine yalnızca Kore’de değil Globalde inanılmaz popüler. Hatta Kore’den çok globalde Best Seller desek daha doğru olur.

Eğer Cosrx’i denemek istiyorsanız (ki buna ihtiyacını varsa mutlaka şans vermelisiniz) sizin için Cosrx’den Denemeniz Gereken 5 ürünü derledik! Buraya tıklayarak hemen ulaşabilirsiniz ♥

Cosrx'in Gerçek Yüzü! Marka hakkında bilinmeyenler.
Cosrx’in Gerçek Yüzü, marka hakkında bilinmeyenler.

Bir Cevap Yazın