Innisfree No Sebum Mineral Powder VS. Make Up Forever HD Powder

Gün içerisinde yağlanan cilde pudra uygulamak şart ancak pudralı bir görüntü istemiyoruz. İşte bunun için Mineral pudralar, transparan pudralar imdadımıza yetişiyor. Ciltte pudralı bir görünüm oluşturmuyor. Yalnızca gün içinde oluşan fazla yağı emip makyajın dağılmasını engelliyorlar.

Bu gün 2 farklı pudranın karşılaştırmasına bir göz atacağız. İkisinin ciltteki etkilerine ve aradaki ciddi fiyat farkına yakında bakacağız.

Memebox Korea bunu manken üzerinde test etmiş;

İlk fotoğrafta makyajı yeni yapılmış, cildinde ışıltılı bir görünüm olan ve yağlanmaya hazır bir cilt var.

Ve mankenin cildi ikiye bölünüp sağ tarafa Makeup Forever HD Powder, sol tarafa ise Innisfree No Sebum Mineral Powder uygulanıyor. Saat ise sabah 11. Aslında genelde makyajımızı uygulayıp dışarı çıktığımız vakitler. Makeup forever’ın pudrası Innisfree’ye göre biraz daha mat duruyor ciltte. Innisfree pudra ise cildin aşırı paylamasını alırken yine doğal bir ışıltı bırakmış

Akşam 5 ve aradan 6 saat geçmiş oluyor. Yine mankende ürünlerin 6 saat sonraki hallerini görüyoruz. Make Up Forever HD Powder kullanılan sağ tarafta parlama ve yağlanma oluşmuşken, Innisfree No Sebum Mineral Powder hala ilk uygulandığı hali gibi! Makyajında bozulma, ciltte yağlanma ve parlama yok! Aslında tamda pudranın vaat ettiği gibi.

Fiyat:

Make Up Forever HD Powder (2gr) : 135 TL

Innisfree No Sebum Mineral Powder (5gr) : 70 TL

Çok bilinen ve çokça tercih edilen iki pudranın karşılaştırmasında galip olan hem içeriği, hem doğallığı, hem cildi verdiği etki, hem gramajı hemde fiyatıyla Innisfree No Sebum Mineral Powder oldu! Eğer cildinizde hissetmek istemediğiniz, gün içinde tazelemek istemediğiniz mineral bir pudraya ihtiyacınız varsa Innisfree tam size göre ^-^

Bir Cevap Yazın