Kore Güzellik İpucu: Suzy’nin “424” Cilt Temizleme Tekniği!

Kore’de çok sevilen ve güzelliği ile kendini kanıtlamış hem aktrist, hem şarkıcı, hem dansçı Suzy, yıllardır eğlence sektörün koşuşturmasındayken cildine iyi bakmak zorunda olanlardan biri. Bebeksi ve pürüzsüz cildi ve güzelliği ile ön planda olan ünlüler arasında.

Yıllardır elde ettiği tecrübeler ile cilt bakımı konusunda ustalaşarak, kendi deneyimlediği birtakım teknikler geliştirmiş. Cilt bakımında temizliği ayrıca önem verdiği ve 10 dakikadan fazla bir süreyi cilt temizliğine ayırdığı biliniyor. Katıldığı bir programda buna açıklık getiren Suzy 4+2+4 cilt temizleme tekniğini açıklıyor.

Öncelikle 4 dakika boyunca yağ bazlı bir temizleyici ile cildine masaj yaptığını ve böylece cildini derinlemesine arındırdığını, yumuşattığını ve bu işlemin cildini pürüzsüzleştirdiğini söylüyor. Cildini arındırdıktan sonra 2 dakika boyunca bir temizleme köpüğü ile kalıntıları ve fazlalıkları temizlemek için masaj yaparak temizliyor.

Daha sonra 4 dakika boyunca cildini su ile yıkadığını söyleyen Suzy, bunun 2 dakikasını ılık suyla yıkayarak cildini yumuşattığını, 2 dakika da soğuk su ile yıkayarak gözenekleri ve cildini sıkılaştırıp kan akışını hızlandırdığını söylüyor.

Etkili bir cilt bakımın çok iyi temizlemekten geçtiğini söyleyerek 10 dakikalık temizleme rutini ile cilt temizliğinin önemine vurgu yapıyor.

Bu tekniği duyduğumuz anda bizde denemeye başladık ve evet, kesinlikle temizlik işini aceleye getirdiğimizi fark ettik. Yavaş yavaş, temizliğe vakit ayırarak yapıldığında sonuç çok daha temiz, çok daha pürüzsüz ve çok daha yumuşak oluyor ♥

Yağ bazlı temizleyici olarak ne kullanabiliriz?

Banila.Co Clean it Zero: Hem temiz içeriği, hem tüm ciltlere uygun geliştirilen formülasyonu ile Suzy’nin aldığı yumuşaklık ve derinlemesine arındırma hissini en güzel şekilde verecek yağ bazlı temizleyicilerden bir tanesi Ancak ciltte hiçbir şekilde yağlı bir his bırakmıyor. İlk önce balm kıvamında, cildinize uyguladığınızda şerbet gibi eriyen, durularken süt gibi akıp giden yenilikçi bir formüle sahip.

Buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Köpük temizleyici olarak ne kullanabiliriz?

Köpük temizleyiciler her cildin ihtiyacına göre seçilebilir.

Eğer cildinizde aktif sivilce sorunu varsa ve sürekli olarak çıkmaya devam ediyorsa temizleme köpüğünüz ile buna bir son vermelisiniz. Mesela Cosrx Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser içeriğindeki salisilik asit ile cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alıyor, sivilceleri temizliyor ve tekrar oluşumunu önlüyor.

Cildinizde kronikleşen ve asla geçmeyen siyah nokta, beyaz nokta probleminiz varsa rutininize temizleyici olarak Innisfree Jeju volcanic pore cleansing foam gibi gözenekleri kirden, fazla yağdan, siyah ve beyaz noktalardan arındıracak ve tekrar birikimini engelleyecek bir temizleme köpüğü ekleyebilirsiniz.

Innisfree Jeju Volcanic Pore Cleansing Foam, siyah noktalar için temizleme köpüğü, innisfree türkiye, innisfree ürünleri
Innisfree Jeju Volcanic Pore Cleansing Foam

Eğer cildiniz hassassa, hafif bir köpük temizleyici istiyorsanız ve hafif de bir asidik olsun istiyorsanız Cosrx Low pH Good Morning Gel  Cleanser tercih edebilirsiniz. En hassas ciltlerde bile iritasyon yapmadan hassas bir şekilde temizleyen cildi kurutmadan yumuşak ve nemli bırakan bir temizleme jeli.

Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser, cosrx temizleme jeli, cosrx ürünleri, cosrx türkiye, cosrx en çok satan ürünleri, kore kozmetik ve cilt bakım ürünleri türkiye, k-beauty
Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser

Yağlı ve sivilceye meyilli cildinizdeki sivilceleri temizlemek ve tekrar oluşumunu engellemek için kokusuyla sizi rahatlatacak, cildinizi tazeleyecek Innisfree Bija Trouble Facial Foam tercih edebilirsiniz. İçeriğinde çay ağacı özlerinin yanı sıra vahşi doğada 20 yıl yaşadıktan sonra kullanılabilen Bija çekirdeği var. Gücünü de bu kuvvetli içerikten alıyor diyebiliriz.

Innisfree bija trouble facial foam, innisfree temizleme köpüğü, innisfree ürünleri, innisfree türkiye, innisfree satın al, kore kozmetik ve cilt bakım ürünleri türkiye
Innisfree Bija Trouble Facial Foam

K-Beauty’nin sırlarını, detaylarını her geçen gün keşfetmeye devam ediyoruz. Sizlerle bu tarz bilgileri paylaşmamızdan hoşlanıyorsanız bizi takip etmeye devam edin ♥

Bir Cevap Yazın