Göz Çevresi Morluğuna Kore Kozmetik İle Son Verin!

Öncelikle bu problemi yaşıyorsanız bir önceki ‘Göz Çevresi Morluğu Neden Oluşur?’ adlı blog yazımızı mutlaka okuyun. Çünkü eğer bir sorunu ortadan kaldırmak istiyorsak önce bunun oluşma nedenini bilmemiz gerekiyor ki durumu kökünden bitirelim!

Göz çevresi morluğu ayrıca bizim göz çevremizi fiziksel olarak yormamızdan da kaynaklanıyor, yada artabiliyor. Bunlara örnek verecek olursak mesela;

Pudralı göz altı kapatıcısı kullanmak. Hem deriyi inceltiyor, hem de erken kırışıklık olmasına neden oluyor. O yüzden genelde göz altı kapatıcısı önerisi isteyen takipçilerimize göz çevresini aynı zamanda nemlendirecek bir kapatıcı öneriyoruz. Skinfood Salmon Dark Circle Concealer Cream gibi.

Hem göz çevresini kusursuz bir şekilde kapatıyor, hem de bunu yaparken içeriğindeki somon balığı yağı ile göz çevresindeki moruğu tedavi ediyor ve gün boyu nemlendirme sağlıyor. Bu yüzden kapatıcı göz çevresinde doğal, nemli ve aydınlık duruyor.

Bunun dışında göz makyajını çıkartırken çok fazla zorlamak ta göz çevresi morluğunu artıran etkenlerden. Özellikle su bazlı temizleyiciler göz makyajını çok iyi çıkartamıyor. Bizde çıkarmaya çalışırken pamukla göz çevremizi ovalıyoruz ve bu işlem göz çevresi derisini inanılmaz inceltiyor.

Bunun için makyajı yağ bazlı temizleyici ile çıkarmak en sağlıklı olanı. Banila.co Clean it Zero Cleansing Balm gibi. Bu temizleyici ilk izlenimde katı bir yağ gibi (balm). Ancak az bir miktarda cildinize uyguladığınızda balm eriyerek sulanıyor ve göz makyajı dahil, tüm cildinizdeki makyajı ovalamaya gerek kalmadan kolayca çıkartıyor. Ciltte yağlı bir his bırakmıyor tabi.

Göz çevresi oldukça hassas bir bölge olduğundan temizleme köpüklerinin, maskelerin, serumların kullanım talimatında ‘göz çevresinden sakınarak…’ diye yazar. Çünkü uygun olmayan ürünler bu hassas bölgeyi hemen yıpratıp, derisini inceltmeye başlayabilir.

O halde göz çevresi için cilt dokusunu güçlendirecek, tedavi edecek ve yoğun besleyecek bir içerik lazım. Aklınızda hangi içerik olduğu canlandı mı? 

Tabi ki Salyangoz Ekstresi!

Bildiğiniz gibi tedavi edici, cilt dokusunu güçlendirici etkilere sahip olduğu için cilt bakımında çok fazla kullanılıyor. Genellikle yıpranmış cilt dokusu, cilt lekeleri, renk eşitsizliği, akne/sivilce, problemlerine inanılmaz etkili.

Aynı tedavi edici özellikler göz çevresinde de etkili. Göz çevresindeki deri inceliyor ve der altındaki damarlar daha belirgin hale geliyor. Böylece göz çevresi morluğu oluşuyor.  

Bu görmüş olduğunuz ürün Mizon Multi Function Formula Snail Repair Eye Cream.

İçeriği salyangoz salgısı ekstresi ile güçlendirilmiş. Göz çevresindeki deriyi güçlendiriyor ve kalınlaştırıyor. Haliyle göz çevresindeki morluğu da düzenli kullanımda bu şekilde tedavi ediyor. Aynı zamanda yoğun bir nem katmanı oluşturarak göz çevresi kırışıklıklarını hem önlüyor, hem de aktif kırışıklıkları tedavi ediyor. Bir çoğumuzun yaşadığı bu göz çevresi morluğunun üstesinden gelerek tedavi edebilecek güçlü ve etkili bir içeriğe sahip. Bu ürün 18-19 yaş sonrası için uygun.

Daha genç ciltleri çok yoğun kremler kullanarak buna alıştırmak, cildi bu şekilde yormak doğru değil. Bu yüzden böyle güçlü bir nemlendirici kullanmaya gerek yok.

18 yaşından küçükler için de en güzel bakım Aloe Vera  jel. Cilt dokusunu yenilemeyi destekliyor, kolajen ve elastin üretimini artırıyor. Göz çevresini aydınlatıyor ve dolgunlaştırıyor. Cooling etkisi ile ferahlatarak yatıştırıyor. Bu yüzden şişkinlikleri de dindirerek göz çevresini dinlendiriyor.

Günlük kullanımın yanı sıra, haftada 1-2 kere göz maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Tonik pamuğuna yeteri kadar aloe verayı yayın. Gözlerinizin üzerine yerleştirin. 20-25 dakika bekleterek yavaşça maskeyi çıkartın. Parmaklarınızla masaj yaparak kalan aloe verayı göz çevrenize yedirin. Bu maske hem göz çevresi morluğuna, hem şişkinliklere iyi gelecek, hem de göz çevrenizi çok iyi nemlendirecek.

Bu maske hem göz çevresi morluğuna, hem şişkinliklere iyi gelecek, hem de göz çevrenizi çok iyi nemlendirecek.

Yazının başında belirttiğim gibi göz çevresi bakımı, ve hatta tedavisi zor değil ancak cilt bakımı gibi emek, ve doğru ürün seçimi gerektiriyor. Umarım sizin için doğru ve uygun olan ürünü, içeriği bulur ve cildinizin doğal güzelliğini gölgeleyen problemlerden kurtulursunuz. 

One Comment Kendi yorumunu ekle

Bir Cevap Yazın