DÜŞMANINI TANI; Göz Çevresi Morluğu Neden Oluşur?

Çok fazla yaşadığımız göz çevresi morluklarına (koyu halkalara) artık bir son verelim. Tabi ki bunun için ilk öncelikle neden oluştuğunu bilmemiz ve buna göre bir yol izlememiz gerek .

Bu problemi yaşayan çok fazla takipçimiz var. En çok tavsiye istenilen cilt problemi desek abartmış olmayız sanırım. Bu konuda problem yaşayan insanları üçe ayırabiliriz.

  • Öncelikle uykusuzluk, çok fazla radyasyona maruz kalmak, çok kitap okumak gibi etkenlerden göz çevresi morluğu oluşabiliyor. Bu tedavisi kolay olan bir morluk
  • Genel olarak sürekli göz çevresi morluğu yaşanıp, 1. Maddede belirttiğim sebeplerden dolayı fazlalaşabiliyor. Ayrıca birde göz altları çökük olduğunda cildi daha da sağlıksız gösterebiliyor. Bunun tedavisi emek istiyor ancak zor değil.
  • Birde ırsi olanlar var. Maalesef bakım ürünleri ile tedavisi mümkün değil. ☹

Göz çevresi morluğunun esas sebebi göz çevremizdeki derinin olması gerektiğinden daha da incelmesi. Deri inceldikçe alttaki kılcal damarlar daha da belirgin hale geliyor ve böylelikle göz altlarımız, yada çevresi kararıyor, yada kişiden kişiye değişkenlik göstererek farklı renklerde olabiliyor (mor, mavi vb.). Bilerek yaptığımız bir şey olmasa da farkında olmadan göz çevremizi bu anlamda yorabiliyor ve deriyi inceltebiliyoruz.

Öncelikle cildimizdeki en hassas yer olan göz çevremizi korumak için önlemler almalı,  bu bölgeyi yoracak alışkanlıklardan ve hareketlerden kaçınmalı ve beraberinde tedavi edici, göz çevresindeki deriyi güçlendirecek bir bakım yapmalıyız.

Göz Çevresi Morluğuna Kore Kozmetik İle Son Verin!’ yazımızdan tedavi ve önlemler hakkındaki tavsiyelerimizi ve etkili Kore cilt bakım ürünü tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz.